Instruktor

Instruktor wspinaczki

Michał Bilko

Urodzony w 1983 roku w Lublinie, zamieszkały na stałe w Krakowie. Instruktor wspinaczki sportowej, wspinacz, taternik, członek UIAA International Climbing and Mountaineering Federation (Międzynarodowa Federacja Związków Alpinistycznych), oraz członek Polskiego Związku Alpinizmu – Klub Wysokogórski Kraków.

Instruktor wspinaczki sportowej
legitymacja nr. 22755/PAS/2017


„Najlepszym wspinaczem jest ten, kto czerpie z tego najwięcej radości.”
Alex Lowe

 

Wspinam się blisko 13 lat, osiągając poziom sportowy 7c ( skały ), tradowy 7a ( wspinanie na własnej asekuracji ), góry VIII-. Ze względu na miejsce zamieszkania, najczęściej można mnie spotkać w skałach Jury Południowej oraz Polskich Tatrach, ale także w rejonach wspinaczkowych całej Europy, m.in. Hiszpanii, Austrii, Słowenii, Chorwacji i Włoch. Ze wszystkich rodzajów wspinaczki najbardziej upodobałem sobie letnie wspinanie wysokogórskie, które w połączeniu z poczuciem przestrzeni i niesamowitymi widokami sprawia mi najwięcej przyjemności. Wspinaczka jest moją życiową pasją, a prowadzenie szkoleń wspinaczkowych daje mi ogromną satysfakcję i jest dopełnieniem wspinaczkowego zamiłowania.

Jako instruktor chciałbym pokazać Ci wspinanie, które przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa daje ogromną frajdę i jest fantastyczną przygodą.

 

Do zobaczenia w skałach