Instruktor

Instruktor wspinaczki

Michał Bilko

Urodzony w 1983 roku w Lublinie, zamieszkały na stałe w Krakowie. Instruktor wspinaczki skałkowej, miłośnik Tatr, fotograf górski, członek UIAA International Climbing and Mountaineering Federation (Międzynarodowa Federacja Związków Alpinistycznych) oraz Polskiego Związku Alpinizmu – Klub Wysokogórski Kraków.

Instruktor wspinaczki skałkowej
uprawnienia państwowe


„Najlepszym wspinaczem jest ten, kto czerpie z tego najwięcej radości.”

Alex Lowe

 

Wspinaczka jest dla mnie życiową pasją, która daje mi poczucie wolności przenosząc w Świat w którym liczy się tylko tu i teraz. Podczas wspinania jestem zaangażowany całym sobą w to co przede mną, w trudności drogi. Jestem zdania, że wspinanie przede wszystkim powinno być przyjemne, dawać radość, satysfakcję, ale co najważniejsze, musi być uprawiane „z głową”.

Wspinam się ponad 12 lat, osiągając poziom sportowy (skały) 7c, tradowy 7a, góry VIII-. Instruktorem jestem od 2017 roku. Ze względu na miejsce zamieszkania, najczęściej można mnie spotkać w skałach Jury Południowej oraz Polskich Tatrach. Ze wszystkich rodzajów wspinaczki, najbardziej upodobałem sobie letnie wspinanie wielowyciągowe w górach lub skałach wysokich. Wspinanie w połączeniu z poczuciem przestrzeni i niesamowitymi widokami sprawia mi najwięcej przyjemności oraz jest dobrą okazją do wykonania ciekawych zdjęć.

Jako instruktor chciałbym pokazać Ci wspinanie, które przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa daje ogromną frajdę i jest fantastyczną przygodą.

 

Do zobaczenia w skałach