Instruktorzy

 

Instruktor wspinaczkiMichał Bilko

Instruktor Wspinaczki Sportowej
legitymacja nr. 22755/PAS/2017

członek UIAA International Climbing and Mountaineering Federation
Międzynarodowa Federacja Związków Alpinistycznych

członek Polskiego Związku Alpinizmu
Klub Wysokogórski Kraków

 

Moja przygoda ze wspinaniem zaczęła się 15 lat temu w lubelskiej Kotłowni. Przez ten czas osiągnąłem poziom sportowy 7c RP, 7a+ OS. Ze względu na aktualne miejsce zamieszkania, najczęściej można mnie spotkać w skałach Jury Południowej oraz Polskich Tatrach, ale także w rejonach wspinaczkowych całej Europy, m.in. Hiszpanii, Austrii, Słowenii, Chorwacji i Włoch. Ze wszystkich rodzajów wspinaczki najbardziej upodobałem sobie letnie wspinanie wysokogórskie, które w połączeniu z poczuciem przestrzeni i niesamowitymi widokami sprawia mi najwięcej przyjemności. Wspinaczka jest moją życiową pasją, a prowadzenie szkoleń wspinaczkowych daje mi ogromną satysfakcję i jest dopełnieniem wspinaczkowego zamiłowania. Jako instruktor chciałbym pokazać Ci wspinanie, które daje ogromną frajdę i jest fantastyczną przygodą.

 


 

instruktor wspinaczki

Jakub Rozbicki

Instruktor Taternictwa PZA
Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu nr licencji 187

 

 

 

 


Wspinam się od 1989 roku. Swoją przygodę z tym pięknym sportem rozpocząłem w Gdańsku – skąd również pochodzę. Moim klubem macierzystym jest Klub Wysokogórski Trójmiasto. Od 1998 roku jestem związany z Krakowem. Moim obecnym miejscem zamieszkania są Kobylany – serce podkrakowskiej Jury. W 1996 roku uzyskałem uprawnienia instruktora wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu, a instruktorem taternictwa jestem od 2002 roku. Od tamtego czasu, nieprzerwanie, instruuję na sztucznych ścianach, w skałkach i górach. Mam na swoim koncie kilkuset przeszkolonych Klientów. Przez wiele lat byłem zafascynowany pokonywaniem trudności skalnych – stąd droga własnego autorstwa o trudnościach VI.7 i kilka nieco łatwiejszych. Wciąż staram się utrzymywać dobrą formę sportową. Wspinam się w polskich i europejskich rejonach skalnych, Tatrach oraz Alpach.

 


 

Edward Lichota

Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV/UIAGM
Przewodnik tatrzański pierwszej klasy

Zawodowy Ratownik TOPR
Zastępca naczelnika TOPR

 

 

Wspinam się aktywnie w Tatrach polskich i Słowackich, a także w górach Europy i świata, tj: Alpy, Alaska (Denali), Andy (Aconcagua).

Moje największe wyzwania i sukcesy w dziedzinie skialpinizmu to ekstremalne zjazdy w Alpach, Dolomitach, czy Tatrach, gdzie poprowadziłem m.in. w rejonie Morskiego Oka: zjazd z Hińczowej na wprost (z Hińczowej Przełęczy do Morskiego Oka), Prawym i Lewym Abgarowiczem, z grani Cubryny i Żlebem Szulakiewicza, z Czarnego Mięguszowieckiego Szczytu na Kazalnicę i jej północną ścianą do Wiszącego Kociołka i do Czarnego Stawu, Zachodem Grońskiego, w rejonie Hali Gąsienicowej: z Kościelcowej Przełęczy do Kościelcowego Kotła, Kominem Drewnowskiego, z Zadniego Kościelca i dalej Załupą H, w Tatrach Słowackich ze Skrajnej Garajowej Ławki w Murze Hrubego do Doliny Hlińskiej.

 

Do zobaczenia w skałach i górach.