Jaki kurs wspinania wybrać?

Podstawowy opis i schemat szkoleń w Szkole Wspinania OnSajt

 

Pierwszy etap szkolenia wspinaczkowego dla początkujących.

2 dniowy kurs wspinania na sztucznej ściance przeznaczony dla osób które chcą się wspinać na obiektach sztucznych lub chcą spróbować swoich sił we wspinaniu. Nie jest wymagana żadna wiedza na temat wspinania, ani nie ma obowiązku posiadania butów wspinaczkowych. Szkolenia prowadzone się od października do końca marca.

 

 

Idealne rozwiązanie dla osób początkujących, której nie miały styczności ze wspinaniem.

3 dniowy podstawowy kurs wspinania w skałach, dla osób które chcą się wspinać w skałach po drogach sportowych ( wyposażone w punkty asekuracyjne) których długość nie przekracza połowy długości liny. (lina 60m, drogi max ~30m). Uzyskana wiedza pozwala również na korzystanie z obiektów sztucznych.

 

Propozycja dla osób początkujących które już się wspinają lub były kilka razy w skałach.

4 dniowy kurs skałkowy po drogach ubezpieczonych – czyli podstawowy kurs wspinania w skałach rozszerzony o wspinanie wielowyciągowe ( drogi dwuwyciągowe )

 

 

Propozycja dla osób które chcą poznać tajniki wspinania wielowyciągowego.

4 dniowy kurs wspinania wielowyciągowego, dla osób które ukończyły 3 dniowy podstawowy kurs wspinania w skałach i chcą się wspinać w skałach wysokich (np. Sokolica, drogi dłuższe niż połowa długości liny, np. 100m).

 

 

Po pozytywnym ukończeniu szkolenia, kursant otrzymuje skierowanie na kurs taternicki.

4 dniowy kurs wspinania na własnej asekuracji – tj. kurs wspinania po drogach nieubezpieczonych, inaczej kurs tradowy itp. Kurs dla osób, które mają ukończony kurs skałkowy po drogach ubezpieczonych. ( ew. podstawowy kurs wspinania w skałach i kurs wspinania wielowyciągowego )

 

 

Idealne rozwiązanie przed kursem taternickim letnim.

6 dniowy obóz wspinaczkowy w Chorwacji, doszkalanie a nie stricte kurs, tzn. nie przyjmujemy osób bez szkoleń. Obóz jest kompleksową powtórką całego materiału szkoleniowego ze wszystkich kursów w skałach.

 

 

Niestety nie ma jednego, ogólnego schematu szkoleń dla wszystkich szkół wspinania. Kursy mogą się od siebie różnić materiałem, ilością dni i oczywiście ceną. Aby móc uczestniczyć w kursie taternickim letnim, musimy posiadać wiedzę z zakresu wspinania na prowadzeniu na drogach nieubezpieczonych wielowyciągowych. Taką wiedzę można nabyć na kilka sposobów.

 

Masz pytania? Chętnie odpowiem – zapraszam do kontaktu.

wstecz