Jaki kurs wspinania wybrać?

Podstawowy opis i schemat szkoleń w Szkole Wspinania OnSajt

 

1 dniowy kurs wspinania na sztucznej ściance przeznaczony dla osób które chcą się wspinać na obiektach sztucznych lub chcą spróbować swoich sił we wspinaniu. Nie jest wymagana żadna wiedza na temat wspinania, ani nie ma obowiązku posiadania butów wspinaczkowych.

Pierwszy etap szkolenia wspinaczkowego dla początkujących.


2 dniowy podstawowy kurs wspinania w skałach, dla osób które chcą się wspinać w skałach po drogach sportowych ( wyposażone w punkty asekuracyjne) których długość nie przekracza połowy długości liny. (lina 60m, drogi max ~30m).

Idealne rozwiązanie dla osób początkujących, której nie miały styczności ze wspinaniem.


3 dniowy kurs wspinania wielowyciągowego, dla osób które ukończyły 2 dniowy podstawowy kurs wspinania w skałach i chcą się wspinać w skałach wysokich (np. Sokolica, drogi dłuższe niż połowa długości liny, np. 100m).

Propozycja dla osób które chcą poznać tajniki wspinania wielowyciągowego.


4 dniowy kurs skałkowy po drogach ubezpieczonych – jest to połączenie kursu podstawowego dwudniowego z kursem wspinania wielowyciągowego 3 dni. ( czyli dwa kursy powyżej )

Propozycja dla osób początkujących które już się wspinają lub były kilka razy w skałach.


4 dniowy kurs wspinania na własnej asekuracji – tj. kurs wspinania po drogach nieubezpieczonych, inaczej kurs tradowy itp. Kurs dla osób, które mają ukończony kurs skałkowy po drogach ubezpieczonych.

Po pozytywnym ukończeniu szkolenia, kursant otrzymuje skierowanie na kurs taternicki.


6 dniowy kurs skałkowy pełny u nas jako obóz wspinaczkowy, doszkalanie a nie stricte kurs, tzn. nie przyjmujemy osób bez szkoleń. Obóz to połączenie dwóch kursów powyżej. Szkolenie jest kompleksową powtórką całego materiału szkoleniowego ze wszystkich szkoleń w skałach.

Idealne rozwiązanie przed kursem taternickim letnim.

 

Niestety nie ma jednego, ogólnego schematu szkoleń dla wszystkich szkół wspinania. Kursy mogą się od siebie różnić materiałem, ilością dni i oczywiście ceną. Aby móc uczestniczyć w kursie taternickim letnim, musimy posiadać wiedzę z zakresu wspinania na prowadzeniu na drogach nieubezpieczonych wielowyciągowych. Taką wiedzę można nabyć na kilka sposobów. Poniżej nasz schemat szkoleń

 

kurs skałkowy

 

Masz pytania? Chętnie odpowiem – zapraszam do kontaktu.

wstecz